fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

PiS blokuje pieniądze z KPO dla Lubelszczyzny!

Od ponad roku pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy powinny pracować tu na Lubelszczyźnie i w całej Polsce. Rząd PISu nie wypełnił umowy, do której się zobowiązał sam Mateusz Morawiecki.

770 mld zł dla Polski czeka, bo rząd, nawet nie pofatygował się aby złożyć wniosek o te środki

24-25 października delegacja Lewicy spotykała się w Brukseli z komisarzami oraz przedstawicielami Parlamentu Europejskiego. Wszyscy jasno mówili: pieniądze z KPO dla Polski czekają, ale popłyną dopiero wtedy, kiedy premier Mateusz Morawiecki wypełni to do czego się zobowiązał.

Nasz kraj potrzebuje i pieniędzy z Brukseli, i praworządności. A dzisiaj nie mamy ani jednego, ani drugiego.

770 mld złotych i 16 mld złotych na inwestycje to niezbędne pieniądze aby miasta i wsie na Lubelszczyźnie mogły się rozwijać. Brak tych pieniędzy będzie oznaczał wyraźny spadek komfortu życia mieszkańców

My jako Lewica deklarujemy współpracę w tej sprawie, dla nas najważniejsze jest, aby środki z KPO trafiły do Polski, aby one nie przepadły.

Niestety ja nie widzę dobrej woli ze strony rządzących, obecny rząd idzie na całkowite zwarcie z Brukselą, co jest kompletnie nieodpowiedzialne i niszczące dla Polski.

 

Sylwia Buźniak

Współprzewodnicząca Lubelskiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy

 

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem